One More Melatonin Plus nedir?

 

Melatonin beynimizde salgılanan bir tür hormondur. Beyinden kan yoluyla bütün vücudumuza kolayca yayılabilir. Bu nedenle de bütün vücudumuzu etkileyebilmektedir.

Uzunca bir süredir faydaları bilinen melatonin son dönemde tekrar gündemde. Uyku düzenleyici ve anti aging etkisi, migrene karşı koruyuculuğu faydalarının sadece birkaçıdır.

 

One More Melatonin Plus bantları, insan vücudunun gereksinim duyduğu melatonin seviyesini ayarlamaktadır. İnsanlar, dünyaya oldukça yüksek bir melatonin seviyesi ile gelirler. Bu nedenledir ki, insanoğlu dünyaya geldiği ilk yıllarda çoğunlukla uyur. Yeni doğan bebeklerin günde neredeyse 18-20 saat uyumasının nedeni bu melatonin hormonunun vücudunda bolca salgılanmasından kaynaklanmaktadır. Fakat insanoğlu yaş aldıkça; yaşlandıkça beyninin üretmiş olduğu melatonin seviyesi düşer. Tam da bu noktada sağlıklı bir yaşama devam etmek için One MoreMelatonin Plus aracılığı ile vücudun gereksinim duyduğu bu hormonun salgılanması sağlanır. Bu açıdan bakıldığında, bu bantlar bir lüks tüketim değil aslıda sağlıksal bir ihtiyaçtır.

Kalbi rahatlatıyor:

Geceleri uykuda kalp daha yavaş atıyor ve kan basıncımız daha düşük. Uyku düzeni bozulduğunda, bu fonksiyonlar da bozuluyor. Melatonin üretiminin zengin olduğu kişilerde beyin kalp atışlarını ve kan basıncını çok daha iyi kontrol edebiliyor.

Melatonin tıkalı damarları açıyor:

Melatonin, diğer bütün antioksidanlar gibi, kolesterol seviyesini düşürüyor. Araştırmalar melatonin seviyesi düşük kişilerde tıkalı damar oranının daha yüksek olduğunu gösteriyor. Gece boyunca vücutta melatonin seviyesi yüksekken kanda kan pıhtısı oluşumu çok daha az görülüyor.

Kanserle savaşıyor:

Göğüs ve prostat kanserleri hormonlara bağlı. Araştırmalar bu iki tip kanserin de vücuttaki düşük melatonin seviyesine bağlı olabileceğine işaret ediyor. Melatonin hasta kişinin daha rahat ve iyi bir uyku uyumasına yardım ederek vücudun kanserle savaşmasını ve şifa bulmasını kolaylaştırıyor.

Moral düzeltici:

Melatonin düzeyi düşük pek çok kişide depresyon görülebiliyor. Depresyonu tedavi edici ilaçların çoğu zaten aynı zamanda melatonin üretimini harekete geçirtici ilaçlar. 

Bunlarla beraber, migren, Alzheimer, Parkinson, Hipertansiyon ve kanser profilaksisi (meme, karaciğer, beyin) için yararlı olduğu bilinmektedir. 

 

TOP
× Whatsapp Müşteri Temsilcisi